Využívejte katastrální mapy a čísla parcel nahlednuti efektivně
Katastrální mapy pozemků a čísla parcel

Prodat nemovitost sám nebo přes realitku?

Nad otázkou: „Prodat nemovitost sám nebo přes realitní kancelář?“ přemýšlelo asi už hodně lidí, protože podle logiky ušetříte za poplatek, který by se musel platit realitní kanceláři.

Ušetří buď přímo prodejce nebo kupující, záleží kdo by hradil provizi realitní kanceláři. Ovšem je otázka, zda zvolíte správnou cenu nemovitosti, protože pokud byste zvolili nižší cenu, než za jakou by vám nemovitost prodala realitní kancelář, mohl by nakonec vyjít prodej přes realitní kancelář výhodněji. Naopak pokud cenu dáte příliš vysokou nemusíte najít kupce.

Výhody prodeje přes realitku: Nemusíte se starat o zajišťování smluv, poradí vám s cenou nemovitosti a zajistí inzerci. Kvalitní realitní kancelář může zajistit také uložení peněz. Pro výběr správné realitní kanceláře se můžete poradit se známými, kteří nedávno využili služeb některé z nich.

Výhody prodeje bez realitky: Můžete ušetřit za poplatek. Pokud chcete prodávat dům na vlastní pěst doporučujeme znát minimálně kam umístit inzerát, také musíte znát potřebné informace pro sepsání smlouvy nebo mít kontakt na někoho, kdo to zajistí a stanovit správnou cenu. Pokud se rozhodnete prodat nemovitosti bez realitky a nevíte jak stanovit cenu, doporučuji projít si nabídky podobných realit a podle toho přizpůsobit cenu.